0

Jak na Halloween líčení: Sugar Skull make-up

Původ masky Sugar Skull nebo-li sladkého lebkouna najdeme v Mexiku. Od dob Aztéků zde totiž slaví svátek Den mrtvých, který je opravdovou oslavou všech zemřelých. Lidé si malují na obličej tyto barevné lebky, zdobí se květinami, tančí, pijí a zpívají. To vše proto, aby se sešli a společně zavzpomínali na své příbuzné, kteří již nejsou mezi živými. Pokud si chcete vzít na Halloween party kombinaci veselých barev a strašidelného líčení, tento květinový lebkoun je přesně pro vás 🙂

Líčení je opravdu jednoduché a spočívá v pár krocích, které si můžete prohlédnout níže i s návodem:
sugar scull

  1. Nejprve svůj obličej hydratujte. Postačí podkladová báze pod make-up nebo zvláčňující krém. Nechte chvíli působit.
  2. Natřete celý obličej bílou barvou, kromě okolí očí, nosu a úst. Bílý make-up se nejlépe nanáší houbičkou.
  3. Okolí očí namalujte černou tužkou na oči. Nejlépe drží kajalová. Nos vybarvěte buď celý černý, nebo udělejte mezi nosními otvory mezeru, jako je na fotce.
  4. Přichází složitější část – detaily. Použijte opět tužku na oči a nakreslete kolem očí okvětní lístky. Vybarvit je můžete červenou tužkou na rty.
  5. Rty vybarvěte stejnou barvou jako obličej a tužkou na oči vytvořte „stehy“. Poté nakreslete vodorovnou čáru přímo přes rty.
  6. Základ je hotový, zbytek závisí na vás a na vaší kreativitě. Můžete si nakreslit na čelo a bradu květiny nebo pavučiny, nalepit kolem očí ozdobné kamínky na kůži nebo vytvořit různé jizvy.

Do vlasů si dejte čelenku s růžemi, která je pro Sugar Skull typická a vlasy navlňte kulmou. K této masce si můžete vzít jakékoliv šaty. Černé koktejlky nebo barevné květované šaty, záleží na vás, které si vyberete. Nejlépe se ale vaše líčení bude vyjímat s černými šaty.

Pro inspiraci přidáváme pár dalších fotografií líčení Sugar Skull:

sugar skull

sugar-skull

sugar-skull-1

………a takto vypadá oslava svátku el Dia de los Muertos v Mexiku:

dia de los muertos

Tým Partyon.cz

Zdroj článku: http://thesparklingblueberry.com/2013/10/30/dia-de-los-muertos-make-up/

Zdroj obrázků: https://dropdeadgorgeous.carbonmade.com/projects/4476011, http://grzybowskaart.deviantart.com/art/Dia-de-los-Muertos-489517682, http://hubpages.com/holidays/day-of-the-dead-costumes, http://archzine.fr/fetes/halloween/le-tuto-du-maquillage-de-halloween-artistique/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.