0

Jak vyrobit zvířecí čelenky s oušky

Chcete vyrazit s kámoškami na Halloween párty, ale jako každý rok si lámete hlavu s tím, za co půjdete? Letos můžete vsadit na něco nového a neotřelého a klidně můžete jít ve vašich oblíbených šatech. Zvířecí čelenky s plyšovými oušky totiž stačí doplnit jen make-upem v podobě černého nosu a fousků a decentní glamour kostým je na světě! Další dobrou zprávou je, že si čelenky můžete vyrobit samy doma a není to vůbec těžké. Společně si ukážeme postup krok za krokem.

ČELENKA JELEN

Na tuto čelenku budete potřebovat:
• pět ohebných drátků s chloupky (dají se sehnat v každém papírnictví) a obyčejný drátek
• jednoduchou černou čelenku
• hnědý barevný papír (nebo hnědou lepící pásku)
• tempery a tekuté lepidlo
• tavící pistoli
• nůžky, štětec
• falešnou zvířecí srst na uši (černou a bílou)

Postup parůžky:
1.
Na plastovou čelenku připevněte ohebné drátky tak, aby vytvořily parůžky. Nejlepší je vzít dlouhý drátek a v polovině ho přiložit k čelence. Dva vzniklé konce pak propleťte do sebe, aby byl parůžek pevnější. Odnože vytvoříte kratšími drátky.
2. Nastříhejte si hnědý barevný papír na proužky, které pak jednotlivě namáčejte do vody s lepidlem (jeden díl vody a jeden lepidla). Proužky poté přikládejte k drátku kolem dokola. Tímto způsobem obalte celý parůžek i čelenku a nechte zaschnout. Pokud nechcete dlouho čekat, můžete použít fén pro rychlejší schnutí. K obalení parůžků se dá použít také papírová lepící páska hnědé barvy.
3. Zaschlé parůžky poté můžete natřít temperami. V postupu je použitá tmavě hnědá barva smíchaná s trochou bílé.
4. Nechte opět zaschnout barvu, než připevníte ouška.

e455c17f75ab007d7a2a986dc7c778ed

Postup ouška:
1.
Vystřihněte hnědou chlupatou látku do tvaru dvou oušek. Budete potřebovat ještě dva bílé menší kousky, které tavící pistolí připevníte do středu uší.
2. Drátek ohněte do tvaru uší a tavící pistolí ho připevněte k látce. Dejte si pozor, abyste drátek nalepili dostatečný kus od okraje.
3. Přečnívající kousek falešné srsti kolem drátku ohněte do středu a přilepíte opět tavící pistolí. Drátek tím schováte.
4. Připevněte k čelence a zbylý drátek kolem ní obmotejte.

ouska
ČELENKA ZAJÍC

Na tuto čelenku budete potřebovat:
• falešnou srst (světlou a tmavou)
• tekuté lepidlo
• plastovou čelenku
• drátek
• tavící pistoli

Postup uši:
1.
Podobně jako u oušek pro jelena, vystřihněte z chlupaté tmavé látky dvě dlouhé zaječí uši. Budete potřebovat i dva světlé díly na prostředek.
2. Opět připevněte drátek ohnutý do tvaru uší kousek od okraje pomocí tavící pistole.
3. Ohněte okraj látky přes drátek a připevněte tavící pistolí. Ujistěte se, že je vše dobře zaschlé.
4. Pomocí drátku připevněte zaječí uši k čelence. Nastříhejte si proužky umělé srsti a tavící pistolí je připevněte na čelenku.

bunnyearstep

lchalloween-65
Stejným způsobem si můžete vyrobit čelenky s oušky různých zvířat. Záleží na vás, jaký vzor falešné srsti si vyberete. Doplňte převlek jednoduchým líčením a svými oblíbenými šaty a kostým ve stylu „zvířecí párty“ je hotov.

Nezbývá než popřát příjemnou zábavu 🙂

Tým Partyon.cz

Zvířecí čelenky na zvířecí párty

 

čelenka s ušima na zvířecí párty

 

Zdroj: www.laurenconrad.com/blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.