0

Pirátská párty – dekorace

Blíží se léto a k tomu neodmyslitelně patří párty u bazénu a narozeninové oslavy. Mezi nejoblíbenější téma těchto akcí patří piráti. Ke správné atmosféře potřebujete ale vhodně zvolenou výzdobu. Spousty dekorací si ale můžete levně a jednoduše vytvořit doma sami. Níže naleznete pár inspirací.

OKÝNKA Z LODI:

Vytvořte dojem, že váš byt je romantické podpalubí. Ostatně právě tam piráti nejčastěji pili a hodovali.

Co budete potřebovat:
• kousky krabice
• nůž nebo nůžky
• víčka z pet lahví
• tavnou pistoli a lepidlo do ní
• zlatou barvu ve spreji
• voskový papír nebo papír na pečení

Postup:

1. Z krabice nejprve vyřežeme kolečka, například podle talíře. Počet kusů i průměr je jen na vás. Počet koleček se bude rovnat počtu oken. Poté vystřihneme například pomocí menšího talířku vnitřní kolečko, aby nám vznikl kruh.

2. Jako další krok nás čeká přilepení víček z pet lahví. Víčka přilepíme pomocí tavné pistole, nejlépe v lichém počtu, protože budou v konečné fázi vytvářet dojem šroubů a v sudém počtu by nepůsobily tak věrohodně.

3. Po zaschnutí lepidla přestříkáme celé ,,rámy oken“ zlatou barvou. Poté okna otočíme, víčka nám v tuto chvíli poslouží jako nožičky. Pomocí lepenky nebo opět tavné pistole přichytíme voskový (nebo pečící) papír. To dodá oknům ten správný vzhled, protože papír nám poslouží k vytvoření dojmu skla, které zkrátka na okně chybět nemůže. Obzvlášť na lodi 🙂


4. Nyní už se jen ujistíme, že máme všude rovnoměrně nastříkanou zlatou barvu a nikde nám nevykukuje karton. Na papír můžete ještě pro lepší efekt modrou barvou nakreslit moře.


 

KORMIDLO:

Kdo by si dokázal představit pirátskou loď bez pořádného kormidla? Čili ani na pirátské párty nesmí chybět. Kormidlo můžete kamkoliv postavit nebo opřít. A z vašeho domu či bazénu se rázem stane jedna velká loď plná lupu chtivých pirátů.

Co budete potřebovat:
• pevný karton
• nůž
• lepící páska
• tavná pistole s lepidlem
• hnědá a zlatá barva ve spreji
• štětec
• dřevěné latě, či úzké trámky

Postup:

1. Z co největší krabice, kterou najdeme vyřízneme dva velké kruhy, které k sobě slepíme a vytvoříme tím 3D kolo. Jaký průměr kormidla zvolíte je jen na vás.


2. Poté se ujistěte, že máte po ruce pomoc. Přeci jen ve dvou se to lépe táhne a máte jistotu, že vždy máte k dispozici pomocnou ruku. Připravíte si latě dost dlouhé, aby prošly celým kolem a ještě koukaly ven. Je dobré je před použitím lehce obrousit, aby vám nehrozila zadřená tříska. Poté vyřízneme podle síly latí do kruhu díru, aby lať prošla do vnitřku kola. Není potřeba žádné velké měření, díry udělejte od oka.


Totéž uděláme na protější straně, aby nám lať vyšla zase k kola ven.

Tak jak se vám prozatím líbí vás výtvor? Už začíná mít vzhled kormidla že?

3. Nyní celé kolo i s latěmi nastříkáme nejlépe hnědou barvou a místy můžeme vlhkou barvu přejet štětcem, aby vznikl vzhled dřeva. Připravíme si z kartonu kolo, které bude dost velké, abychom ho mohli pomocí tavné pistole přilepit na latě, které nám koukají do vnitřku kormidla. Toto malé kolečko nastříkáme zlatou barvou.

4. Naše kormidlo už získává autentický vzhled a čekají nás poslední úpravy. Kvůli větší pevnosti a stabilitě kormidla zajistíme latě před pohybem a to pomocí tavné pistole.

5. V konečné fázi už můžeme pomocí sprejů a štětce vytvořit různé stínování a doladit detaily. Kormidlo můžete nechat jen tak, ale také ozdobit nějakým nápisem. Jako například autor těchto fotek, který kormidlo využil na oslavu narozenin svého otce a ozdobil ho nápisem ,,Vše nejlepší k 60. narozeninám“

 

DALŠÍ INSPIRACE NA DEKORACE:

Zdroj fotek a inspirace článku:
http://www.welcome-to-the-woods.com/cardboard-ship-wheel-fake-portholes/
https://cz.pinterest.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.